Od malička jsem toužila vařit a být za to placená. Na střední škole se můj cíl trošku upravil a já směřovala k tomu, abych si jednou pořídila restauraci s vlastní produkcí hovězího dobytka. A vlastně jsem začala na to šetřit již na střední škole. Peníze z prvních brigád jsem částečně odkládala do prasátka. V pětadvaceti, kdy jsem prasátko rozbila, zjistila jsem, že budu potřebovat trochu jiný příjem, a tak jsem vzala velice slušně placené místo v britské restauraci. Tam jsem se vypracovala z pozice umývačky nádobí na vedoucí provozu.

Nečekané a sprosté komplikace, jak rychle a efektivně odstranit grafifiti

Práce to byla velice náročná, ale opravdu obohacující. Naučila jsem se toho spoustu. Utvrdila jsem si teoretické postupy, co jsme se učili ve škole a taky přišla na to, že řada věcí se dělá přesně naopak. Moc mě to bavilo, i když jsem neměla moc volna. No, a nakonec po deseti letech jsem se vrátila do České republiky, do mé rodné Ostravy a s menším úvěrem jsem rozjela vlastní podnikání. Zatím bez vlastního chovu hovězího. Ale toto má vize se časem také naplnila.

Ale tento článek píši trochu z jiného důvodu. Jednoho rána jsem přišla do práce a na fasádě byl nějaký nápis. Někdo ho tam prostě nasprejoval. Tohle jsem tam opravdu nemohla nechat. A protože se s vedením i dalšími zaměstnanci bavíme o všem, řešili jsme i tohle. Další den někdo přišel do práce a říkal, že si o tom něco načetl na internetu. Říkali, že pouhé přemalování fasády nestačí. Takže jsme to zavrhli. Je to prý zbytečné, a to zejména kvůli tomu, že graffiti prý stejně vystoupí na povrch. Rozhodli jsme se nechat nápis odstranit a teprve potom nápis přemalovat.

Na internetu jsme také našli kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., Odstraňování graffiti, Antigraffitové nátěry v Praze, která měla spoustu kladných referencí a zdálo se, že je na tuto práci vhodná. Po telefonické domluvě, kde jsme se domluvili na termínu, nezbývalo než se pustit do práce. Zaměstnanci A SERVISU postupovali následovně.

Řešení je ochrana fasád v Praze v podobě anitigraffitivého nátěru

Nápis několikrát co nejvíce zesvětlili, až byl téměř neviditelný a poté fasádu přetřeli znovu fasádní barvou. Stejně jako si jeden z kolegů přečetl na internetu. Zaměstnanci A SERVIS LIPKA nás upozornili na to, že pokud bychom fasádu pouze přetřeli, bez předchozího odstranění, po nějakém čase by graffiti vystoupilo na povrch. A tím by byla celá práce zbytečná.

Zkušenostem profesionálů věříme, v A SERVISU totiž dlouhodobě odstraňují graffiti téměř ze všech povrchů. Navíc nás informovali o tom, že při odstranění graffiti z povrchů neošetřených antigraffiti nátěrem nebo nástřikem je úspěšnost odstranění 60 – 90 %. Také nám řekli, že po odstranění graffiti zůstávají na některých místech stíny, které se ani při opakovaných pokusech nedaří odstranit.

A proto doporučují nechat fasádu opatřit antigraffitovým nátěrem. V našem případě se to naštěstí povedlo, ale toto opatření jsme přesto aplikovali. Antigraffitový nátěr zajistí následné odstranění graffiti se 100% výsledkem. Celý tým naší restaurace byl s prací firmy A SERVIS spokojený a nezbývá než tuto firmu směle doporučit všem potřebným.