Před nedávnem se nám ozvala jedna rodinka. Maminka s tatínkem si totiž vyrazili na chvíli ven a děti nechali doma samotné. Dali jim za úkol nepodpálit dům a udělat pro rodiče něco radostného a přínosného. Děti vzaly vše za své. Doslova. Stalo se totiž to, že „cosi“ namalovaly na zeď. Konkrétně našly v garáži spreje a těmi spreji nasprejovaly maminku a tatínka na zeď. Tedy měla to být maminka a tatínek. Jen co rodiče přišli domů uviděli tu spoušť. Děti v tom byly ale v podstatě zcela nevinně.

Děti pomalovanou zeď vyčistit neumí, takže zase vy musíte řešit problém

Chtěly jen rodiče potěšit. Rodiče byli samozřejmě dojatí, ale museli nějak škodu napravit. A tak se rozhodli přivolat na pomoc naši společnost Likvidace sprejů a graffiti Brno. Než se však dostaneme k samotnému výsledku, dovolte nám představit postup naší práce. Ten je takový, že graffiti zeslabíme co nejvíce a přetřeme příslušnou fasádní barvou. Zamalovat graffiti hned a neodstranit jej, nepřináší dobré výsledky. Graffiti většinou prosvítá na povrchu a jsou vidět jeho původní linky, které jistě nikdo nechce na svém domě.

Jakožto prevenci proti posprejování doporučujeme si nechat nanést na fasádu antigraffiti ochranu, jež zajistí následné odstranění graffiti se stoprocentním výsledkem. Na závěr je potřeba podotknout, že odstraňování graffiti nelze provést a zakázky odevzdat v daném termínu ve finální podobě, v okamžiku, kdy je venkovní teplota pod deset stupňů. To však ani momentálně nehrozí. Ze zkušeností ale také již víme, že za těchto teplot ani nepřibývá graffiti. Antigraffiti nátěr s pracovníky nanášíme v několika vrstvách, a to podle struktury povrchu.

Je možné ho nanést na všechny druhy ploch, a to včetně plastů. Jediné materiály, které nejsou vhodné pro antigraffitový nátěr, jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát. Poskytujeme nejlevnější cenu v České republice – od 120 korun za metr čtvereční. U hladkých ploch nanášíme obvykle tři vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést od šesti až po dvanáct vrstev. Naše společnost A SERVIS LIPKA (pobočka v Praze a Brně) jako jediná v České republice může zaručit funkčnost ochrany za bezkonkurenční a nejlevnější cenu. Odstranění graffiti z ošetřených povrchů není komplikované a je vždy s kýženým výsledkem.

Graffiti odstraníme a poté naneseme speciální jednorázový nátěr Bellizoni. Tím docílíme toho, že je ochrana zachována a zmnohonásobněna! Takže její funkčnost vydrží až šest let a také toho zvládne více. Včasné odstranění graffiti je nesmírně důležité náš „systém čistých budov“. Z praxe je ověřeno, že pokud se graffiti rychle odstraní, sprejerům dojde, že nemá cenu na místě dále škodit. Graffiti jsme nakonec perfektně odstranili a rodina s námi byla spokojena. Řekli, že nás doporučí všem svým přátelům.