V naší úklidové firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. nabízíme pestrou škálu úklidových služeb. Mezi ně patří čištění koberců, podlah, výškové práce, mytí oken a výloh a odstraňování plísní a graffiti. Veškeré tyto služby realizujeme po celém území České republiky, Slovenska, Rakouska a Německa. Díky tomu, že naše služby poskytujeme ve všech těchto místech, je viditelné, že se dokážeme udržet i na velmi náročném trhu.

Jak předejít graffitovému znečištění spreji, vyzkoušejte antigraffiti ochranu

V tomto článku bychom se chtěli více zaměřit na naše odstraňování graffiti. Bohužel se s tímto druhem vandalismu nedá úplně bojovat, protože vandalů, co se baví sprejováním a ničením cizího majetku je čím dál více. Zatím se zdá, že je na ně policie krátká…Odstraňování graffiti Brno však má pro takové, kteří se setkají s touto formou vandalismu na vlastní kůži, dobrou zprávu. Přestože se zdá, že všemožné prostředky proti těmto osobám selhávají, něco dělat lze.

Nejlepší způsobem, co učinit, je předem se na takovou možnost připravit a zvolit tedy prevenci. A jak se graffiti tedy nejlépe vyvarovat? To nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je pořídit si antigraffitový nátěr AGO. Nanášíme ho v několika vrstvách – počet vrstev je závislý na struktuře ošetřovaného povrchu. U hladkých ploch se obvykle nanáší 3 vrstvy, ale u strukturovaných a pórovitých povrchů je nutné nanést 6 až 12 vrstev. Aplikovat jej lze na všechny druhy ploch včetně plastů.

Jediné materiály, které nesnesou AGO, jsou sklo, leštěné kovy a průhledný polykarbonát. Nanášení antigraffiti nátěru je proces, při kterém je zapotřebí mít venkovní klimatické podmínky nad 10°C. Je proto třeba uvést, že ani vlastní odstranění graffitového nástřiku nelze technologicky provést, pokud venkovní teplota klesne pod tuto hranici. Z dlouholeté zkušeností však víme, že za těchto podmínek ani nepřibývá graffitového vandalismu.

Graffiti, spreje, tagy odstraňujte v Brně hned, další už nebudou

Teď také zbystřete vy, které napadlo, že se zbaví graffiti svépomocí. Že jednoduše vezmou starou fasádní barvu a cizí dílo přetřou. Chtěli bychom proto upozornit, že nikdy není řešením graffiti pouze zamalovat, protože sprejerská barva je příliš silná na to, aby graffiti zcela překryla. Barva navíc po letech vždy ztrácí na sytosti, takže graffiti postupem času prosvítá čím dál více.

Jedinou možností, jak lze graffiti odstranit na sto procent, aniž by bylo třeba jej čistit a popřípadě i zamalovávat, je pořízení si antigraffitového nátěru. Tento problém řešili i naši poslední klienti, kteří spravují historicky cennou nemovitost – zámeček z 18. století. Bohužel vandalismus opravdu nemá hranic, proto se již nelze divit, že se nevyhýbá ani dědictví našich předků, které by tu mělo zůstat i pro další generace. Dotčení lidé s první zvolenou firmou nebyli spokojení, graffiti bylo stále velice viditelné a s reklamací nepořídili.

Po této špatné zkušenosti se obrátili na nás. Graffiti nebylo pro nás vůbec problematické odstranit, takže nám není úplně jasné, s čím přesně měla předešlá firma problém. Naši zaměstnanci odstranili zbytek barvy z fasády a poté jemňounký obrys přetřeli barvou ve stejném odstínu, jako byl zbytek této překrásné budovy. Klienti byli s naší společností spokojeni, protože díky nám už mají od graffiti definitivně klid.