Pokud najdete na svých zdech nebo nábytku plísně, nikdy to není radostné zjištění. Nebo si alespoň já neumím představit někoho, kdo by z toho dokázal být nadšený. A my z toho byly vyloženě zoufalí, protože se udělala v naší cukrárně, kde si zákusky a dorty a všechno pečeme sami. A byli jsme skutečně rozmrzelí, protože jsme dodržovali úklid a čistotu, tak jsme nechápali, jak se tam ta plíseň mohla sakra udělat.

Systém čištění a odstranění plísní ze stěn, zdi, plechových a zateplených fasád v Praze

Ale vztek musel jít stranou, muselo to okamžitě zmizet. Snažili jsme se to vyčistit, ale nedařilo se nám to. Takže bylo potřeba přejít k náhradnímu plánu, a sice najít nějakou úklidovou firmu, která by se o to postarala. Ale neměli jsme doteď s žádnou zkušenosti, takže jsme byli odkázaní na internet. A tam jsem konečně něco objevila. Narazila jsem na úklidovou firmu Čištění fasád Praha, která měla vážně vynikající reference.

A tak jsem se s A SERVIS LIPKA  domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní. Nejenom, že plíseň očistili, a to tak, že se už nevrátila, ale navíc jsem se od nich dozvěděla i řadu věcí o tom, jak vlastně plíseň vzniká. Naším problémem bylo pravděpodobně to, že jsem měla mezi místnostmi příliš velký teplotní rozdíl. Abyste plísni předešli, tak by mezi jednotlivými místnostmi by neměl být teplotní rozdíl vyšší, jak 4 oC. Pokud máte v nějaké místnosti výrazně nižší teplotu, tak když se do ní (například po otevření dveří) dostane výrazněji teplejší vzduch, už to může být problém.

Teplý vzduch totiž v sobě obsahuje mnohem více vodních par, které se na chladném místě usadí a začne kondenzovat ve vodu. A samozřejmě vlhkost jde ruku v ruce s plísní. Když se nad tím zamyslíte, plíseň držela prostorů, kde bývá vlhko, jako jsou sklepy a podobně. Proto se vyplatí udržovat konstantně stejnou teplotu. A vyplatí se to i z hlediska nákladů na topení. Lepší je v obytných místnostech dodržovat teplotu v rozsahu mezi 18 a 22 stupni Celsia, než nechat místnosti nehospodárně vychladnout pod 18 stupňů Celsia a následně místnosti znovu vytápět na ideální teplotu vzduchu, protože i když to tak na první pohled nemusí vypadat.

Je to finančně velice nevýhodné, proto je lepší udržovat stejnou teplotu – navíc tím budujete i jistou prevenci proti plísním. Ale i ta bohužel nemusí být vždy stoprocentní, proto je lepší se spolehnout na LSG, který funguje už opravdu stoprocentně. A cože je to LSG? Jedná se o protiplísňový nátěr od této firmy, který mi pomohl se těch problémů zbavit. A já vám ho všem vřele doporučuji, protože to vaše problémy rozhodně vyřeší. Já když viděla, co všechno plíseň obnáší, tak jsme si LSG nechala dát i do svého bytu a jsem spokojená.